BİRHARF 2013 ŞARKISÖZÜ YARIŞMASI

BİRHARF 2013
ŞARKI SÖZÜ YARIŞMASI

BİRHARF 5. NESİR YARIŞMASI

BİRHARF
5. NESİR YARIŞMASI

EDEBİYAT DÜNYASINDAN
*****
*****
BİHARF'İN UNUTULMAYACAK
SÖYLEŞİLERİ,
TANITIMLARI
VE ETKİNLİKLERİSİTEMİZİ PAYLAŞIN
   Facebook MySpace Twitter

BİRHARF.NET KİTAPLIĞI

.
Gönderen : birharf tarih : Thursday 20 March 2014 - 21:25:51 | Yorum Oku/Gönder :3 |yazdır Bu haber öğesinin pdf dökümanını oluştur
NUR ERSEN’İN İLK ÇOCUK KİTABI “SUSAM’IN ÇORAPLARI”

NUR ERSEN’İN İLK ÇOCUK KİTABI “SUSAM’IN ÇORAPLARI”
OKURU İLE BULUŞTU


“Papatyalar Ağlar mı?”, “Yanlış Mesaj”, “Bir Üsküdar Masalı”, “Ne Alırsan Beş Milyon”, “Hoş Geldin Gülnare” adlı hikâye kitaplarının yazarı Nur Ersen, bu yıl Çocuk Edebiyatı dalındaki ilk kitabını yayınladı.

Ürün Yayınlarından çıkan “SUSAM’IN ÇORAPLARI” adlı masal kitabı renkli ve 32 sayfa.

20 x28 ebadındaki kitapta iki ayrı masal var. İlk masal, kitaba ismini veren “SUSAM’IN ÇORAPLARI”, ikincisi ise “KARGA KARGİ”. Hedef kitlesi 4-9 yaş aralığındaki okurlar. Her ikisinde de çocukları eğlendirirken eğiten, hayatın içindeki konulara değinmiş yazarımız.

“SUSAM’IN ÇORAPLARI” Yazar Nur ERSEN tarafından, “KARGA KARGİ” Ressam Rabia UZEL tarafından resimlenmiş.

Yazarımız SUSAM’ı seri olarak çıkarmaya karar vermiş, sonraki sayılarını yazmaya başlamış bile.

Çıktığı bu yolculukta kendisini kutluyor, kitaplarının diğer sayılarını da bir an önce görmeyi diliyoruz.

   Facebook MySpace Twitter

Gönderen : birharf tarih : Wednesday 09 July 2014 - 16:56:38 | Yorum Oku/Gönder :0 |yazdır Bu haber öğesinin pdf dökümanını oluştur
Cüce Memiş ve Uzun Kulaklı Tavşan / Fatma Yangın Ekşioğlu – Kitap Tanıtım - Nur Ersen

CÜCE MEMİŞ ve UZUN KULAKLI TAVŞAN

Değerli okurlar bugün sizler için seçtiğim iki masal kitabı var elimde.
Okuyucusu ile birkaç ay önce buluştu.Yazarı Fatma Yangın EKŞİOĞLU.

Fatma Yangın EKŞİOĞLU Çocuk Edebiyatına gönül vermiş yazarlarımızdan.

Daha çok 7- 8 yaş grubu için yazdığı bu masalların hepsi birbirinden güzel. Çocuklarımızın ellerine aldıklarında zevkle okuyacakları bu kitaplar, eminim ki yetişkinleri de çocukluk yıllarına götürecek, annelerimizin, ninelerimizin anlattığı masalları bir kez daha akıllara getirecek.

EKŞİOĞLU, masalları akıcı ve sade bir dille kaleme almış. Yaz tatiline giren çocuklarımız masalları okurken hem keyif alacaklar hem de tatil ödevleri için kaynak olarak kullanabilecekler.


UZUN KULAKLI TAVŞAN 40 sayfa. İçinde dört ayrı masal var. Kitaba ismini veren, “Uzun Kulaklı Tavşan”, “Kapluş”, “Yaşlı Çam Ağacı ve Göçmen Kuşlar” ve “Yavru Geyik Mini”ye içindeki renkli resimler de görsel olarak destek olmuş.

Bu masallarda yavru tavşanın, kulaklarının uzun olmasından duyduğu rahatsızlık, çocukların hayvan sevgisi ve dostluğu, hayvanlar arasında kötü ve zor durumlarda yardımlaşmanın yanında, sevgi, saygının önemi dile getirilmiş.


CÜCE MEMİŞ 32 sayfa. İçinde "Cüce Memiş" ve "Horozla Kedi" adında iki masal var.

Cüce Memiş'te köyünden küserek ayrılan sevimli bir cücenin başına gelenler komik bir şekilde anlatılıyor.


“Horozla Kedi”de ise çiftlik sahibinin maddi yönden zor durumda olduğunu düşünen horoz ve kedinin sahiplerine yardım etmek amacıyla para kazanmaya çalışmaları ve başlarına gelen olaylar kaleme alınmış.


İki kitap da “KÜÇÜK EV” Yayınlarından çıkmış.

Küçük Ev yayınevi sahibi Üzeyir Gündüz ile birlikteFATMA YANGIN EKŞİOĞLU KİMDİR?

Fatma YANGIN EKŞİOĞLU, 1960 yılında Rize’nin Pazar İlçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Aktepe Köyü’nde, Liseyi Pazar İlçesinde bitirdi. 1979 yılında Gazi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünü kazandı. Dönemin siyasi koşulları nedeniyle yükseköğrenimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. 1980 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı. Sırasıyla Ankara, Ardahan ve Rize illerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli kurumlarda görev yaptı. Bu süre içinde İşletme Fakültesini dışarıdan bitirdi. 2002 yılında emekli oldu. Yazar evli ve iki çocuk annesidir.

YAYINLANMIŞ KİTAPLARI

Uzun Kulaklı Tavşan: (2013 Milli Eğitim Bakanlığı)
Can Dostum: (2013 Milli Eğitim Bakanlığı)
Sözümü Tuttum Babacığım: (2013 Milli Eğitim Bakanlığı)
Uzun Kulaklı Tavşan: (2014 Küçük Ev Yayınları)
Cüce Memiş: (2014 Küçük Ev Yayınları)


KİTAP TANITIM: NUR ERSEN


   Facebook MySpace Twitter

Gönderen : birharf tarih : Sunday 06 July 2014 - 07:12:37 | Yorum Oku/Gönder :0 |yazdır Bu haber öğesinin pdf dökümanını oluştur
HALK KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMACISI ERGÜN VEREN HOLLANDA’DAYDI...

HALK KÜLTÜRÜ ARAŞTIRMACISI ERGÜN VEREN, HOLLANDA’DA “GÖREMEYEN KARDEŞİN OLSUN MU” PROJESİNİ ANLATTI.Eskişehir’de geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen “Göremeyen Kardeşin Olsun mu?” projesi Hollanda’nın Amsterdam şehrindeki Vrije Üniversitesinde konuşuldu.

Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu’nun Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da, Vrije Üniversitesinde Hollanda Türkevi Araştırmaları Merkezi ile 23-27 Haziran 2014 tarihleri arasında ortaklaşa düzenlediği ve beş ayrı ülkeden 51 akademisyen ile araştırmacının bildiri sunduğu sempozyuma katılan İLESAM Üyesi Ergün VEREN, “Anadolu’yu Görsem” kitabını ve “Göremeyen Kardeşin Olsun mu?” projesini anlattı.

Proje Ergün VEREN’in kaleme aldığı “Anadolu’yu Görsem” isimli kitabın hem Latin ve hem de Braeil (kabartma) harfle aynı sayfada basılması ve kitabı satın alanlara Eskişehir GÖRSEM Görme Engelliler Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören görme engellilerin “kardeş” olarak eşleştirilmesinden oluşuyor. Yazar kitabın ve projenin tüm gelirini GÖRSEM’e hibe etmişti.

Ergün VEREN “Türkiyat Araştırmalarından Görme Engellilerin de Faydalanmaları Projesi: Anadolu’yu Görsem” başlıklı konuşmasında eğitimin her fert için ömür boyu devam eden bir süreç olduğunu ve hiçbir gerekçeyle engellilerin eğitim almasının engellenemeyeceğini belirterek “araştırma”, “bilgi”, “bilim”, “bilmek” ve “bilgi üretmenin” hiçbir kişi ya da kurumun tekelinde olmadığını vurguladı.

Kitap ve projeyi tüm yönleriyle anlatan Ergün VEREN “Görme engellilerinde bilimsel, teknik ve kültürel alanlardaki akademik çalışmaları öğrenmeleri, takip etmeleri ve zaman içinde katkı sağlamaları değişen ve gelişen dünya şartlarında bir gerekliliktir. Yapılacak yeni çalışmalara başlangıç oluşturacağını öngördüğümüz bu projemizin herkese örnek olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

   Facebook MySpace Twitter


Gönderen : birharf tarih : Thursday 03 July 2014 - 05:02:39 | Yorum Oku/Gönder :0 |yazdır Bu haber öğesinin pdf dökümanını oluştur
Sayfaya git  [1] 2 3 ... 149 150 151
Hoşgeldiniz
Kullanıcı Adı:

Parola:
Beni hatırla

[ ]
[ ]
Çevrimiçi
Ziyaretçiler: 5
Üyeler: 0
Bu sayfada: 1
Üyeler: 249, En Yeni: keziban
SON YORUMLAR
YARIŞMA
Gönderen aytendirier : 01 Jan : 22:55
Emeklerine sağlık Nur... Mutluluk, başarı dolu bir yıl geçir [devamı ...]

EDEBİYATIN KALBİ İLESAM KÜLTÜR EVİNDE ATTI / SİBEL UNUR ÖZDEMİR / NUR ERSEN
Gönderen aytendirier : 01 Jan : 22:52
Çalışma ve başarınız daim olsun...

3. MERVE AKYOL - KAYBOLAN GÖZLER
Gönderen songul76 : 18 Dec : 14:04
Tebrik ederim, inanılmaz etkilendim.

YARIŞMA
Gönderen birharf : 09 Dec : 00:26
Teşekkür ediyoruz Kaanberk. İyi çalışmalar...

YARIŞMA
Gönderen kaanberk2234 : 08 Dec : 23:09
Emeği geçen herkese başarılar diliyorum.

BİRHARF.NET KİTAPLIĞI
Gönderen şebnem : 18 Oct : 23:48
oktay tem'in kitabına nasıl ulaşabilirim bilgi verirseniz ç [devamı ...]

TOPLAM ZİYARETÇİ
free counter
Sitemizdeki yazılar ve fotoğraflar izinsiz kullanılamaz.